hlavicka

Jak se vyrábí

Šperky, které vyrábím, jsou vždy autorské. Jedná se o cínované šperky, k jejichž výrobě využívám Tiffany techniku – technika měkkého pájení. Mé výrobky jsou zhotoveny z cínu a jeho slitin, přesto se nejedná o celocínové odlitky či jinou sériovou výrobu. Každý šperk je jedinečným originálem, neboť vzniká modelováním drátů a plechů z mědi, nerezu, mosazi apod., do kterých je zakomponován například minerál, drahý kámen, sklo, keramika, přírodní neleštěný nerost nebo jiný materiál, který je vhodný k pocínování. Jedná se tudíž o ruční práci bez použití jakýchkoliv forem. Dva stejné šperky nikdy nevzniknou. I v případě Vašeho zájmu o šperk podobný bude mít drobné odlišnosti. Tiffany techniku občas kombinuji s jinými šperkařskými technikami jako je gravírování či ruční rytí.

Zajímavostí mé tvorby jsou šperky z ručně broušeného olovnatého křišťálu vyrobené na zakázku ve sklárně Sklo Blažek Poděbrady.

Výroba šperků a dárkových předmětů na zakázku

Pokud budete mít zájem o šperk či jiný dekorativní předmět na zakázku, neváhejte mě kontaktovat, ráda vyhovím Vašim přáním, jestliže to bude v mých možnostech. Je možné dodat si i vlastní kámen či jiný základ šperku. Je však nutné počítat s tím, že má-li kámen nějaké poškození v podobě trhliny, může díky pnutí při výrobě puknout.

Servis

Na všechny své šperky poskytuji bezplatný servis a standardní záruku na výrobní závady. Záruka se nevztahuje na mechanické poškození zboží, způsobené nesprávným používáním výrobků a na běžné opotřebení. Více viz. Ošetření šperku. Pokud se Váš šperk poškodí, zdarma Vám jej opravím, budou účtovány pouze expediční náklady (poštovné, balné).

Ošetření šperku

Cínovaný šperk má zpravidla vysokou životnost. Správnou péčí ho budete mít krásný na věky. K jeho ošetření se používá antioxidační olej, který můžete také zakoupit v mém e-shopu. Šperk se doporučuje přechovávat na tmavém a suchém místě, kde se na něj nepráší. Lesk šperku vrátíte přeleštěním hrubším hadříkem. Předtím jej můžete, pokud je zaprášený omýt v čisté vlažné vodě. Pro jeho stálost pak kromě antioxidantu použít klidně i jiný druh oleje, který se pečlivě vetře do všech zákoutí a následně vysuší, aby šperk nezůstal mastný. Není vhodné přes něj aplikovat parfémy či se v něm koupat. Cín je oproti drahým kovům o něco měkčí, proto dejte pozor na mechanické poškození.

Jitka Slavíková
Nová 135
28002 Kolín – Sendražice
Tel.: 607 176 996